Jak zregenerować włosy po lecie?

poniedziałek, sierpnia 31, 2015

Jak zregenerować włosy po lecie?

Wracamy wypoczęte z wakacji, ale nasze włosy przypominają przysłowiowe siano... Znamy to doskonale. 

Włosy po wakacjach są przesuszone, łamliwe i źle się układają. Dlaczego?

 Lato to trudny czas dla włosów. Słońce, wiatr, słona woda, chlor, poza tym uszkodzenia mechaniczne na skutek związywania mokrych włosów, suszenie włosów na słońcu szczególnie po kąpieli w morzu – to tylko niektóre szkodliwe czynniki, których nie brakuje podczas wakacyjnych miesięcy. Nasze włosy ciężko to znoszą.

Kuracja dla włosów SOS po słońcu 

 Zdecydowanie od oczyszczenia łodyg włosowych, służą temu  szampony głęboko oczyszczające, które mają za zadanie usunąć z włosów wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i resztki produktów do stylizacji. Kolejny krok to wybór właściwej pielęgnacji. W zależności od potrzeb włosów wybieramy odpowiednie dla nas produkty.

Odżywka, maska, serum – co najlepiej zregeneruje włosy po lecie?

Potrzebny będzie każdy z wymienionych produktów, oczywiście odpowiednio zastosowany. Odżywka po każdym myciu nakładana zawsze na długości i końce – nigdy u nasady, tak by nie obciążyła włosa i nie stworzyła efektu nieświeżej fryzury, to produkt, który zadba o bieżącą kondycję włosów. Maska stosowana raz lub dwa razy w tygodniu pozostawiona na włosach przez 20 min. – najlepiej pod ciepłym kompresem lub podczas gorącej kąpieli – zajmie się intensywną regeneracją. Natomiast serum zadziała na końcówki.

Kiedy zobaczymy pierwsze efekty regeneracji?

 Dużo zależy od stopnia zniszczenia włosa. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość, nie chodzi bowiem o to by efekt był widoczny natychmiast, jak dzieje się podczas stosowania środków, które oblepiają włos i jednocześnie sprawiają wrażenie, że jest on w lepszej kondycji, są to środki doraźne, których efekt utrzymuje się jedynie do pierwszego mycia. Chodzi o to, by zregenerować włosy, czyli zadziałać w ich wnętrzu, odbudować ubytki w ich strukturze, tak by efekt utrzymał się przez dłuższy czas.


Czy to prawda, że lato najgorzej znoszą włosy blond (także rozjaśniane)? Przede wszystkim włosy rozjaśnione. Ma to związek z ingerencją w ich strukturę, naturalne blondynki nie mają już takich problemów. Włosy rozjaśniane to włosy pozbawione melaniny, naturalnego barwnika, którego głównym zadaniem jest ochrona przed szkodliwym działaniem promieni UV. Ponadto włosy rozjaśniane są często traktowane agresywnymi środkami do koloryzacji i oksydantami o wysokim stężeniu, na skutek czego zostają pozbawione sebum i cementu międzykomórkowego, czyli tych elementów, które odpowiadają za naturalną ochronę włosa. Takie włosy stają się porowate, łamliwe, przesuszone, przez co są bardziej niż inne narażone na niekorzystne działanie promieni UV, chlorowaną i słoną wodę, a także inne uszkodzenia i zanieczyszczenia, szybciej też tracą kolor. Można jednak temu zaradzić stosując odpowiednią pielęgnację.

 Co możemy użyć?
Natura Siberica-Rokitnikowy kompleks olejków dla zniszczonych włosówBaikal herbals-balsam wzmacniający przeciw wypadaniu włosów


Baikal herbals-szampon odżywczy dla włosów suchych i farbowanych

Khadi -olejek stymulujący porost włosów


Natura Siberica-Maska rokitnikowa dla poważmie zniszczonych włosów głęboka regeneracja


Nacomi-olejek ze słodkich migdałówReceptury Agafii-łopianowa maseczka do włosów


Receptury Agafii-tradycyjny syberyjski szampon regenerujący na brzozowym propolisie

Wszystko możemy zamówić na stronie triny.pl.Zdjęcia produktów również pochodzą z tej strony.

Podobne

0 komentarze