DIY:Puder z mąki ziemniaczanej

czwartek, września 10, 2015Pewnie wiele z was może się zastanawiać, jak można nakładać na twarz zwykłą mąkę ziemniaczaną, którą używacie w kuchni do zagęszczania sosów czy zup. A jednak. Skrobia to inaczej mąka ziemniaczana stosowana jest przez gospodynie od wielu lat, zarówno w kuchni jak i przez niektóre panie do krochmalenia pościeli. Ma również zastosowanie w kosmetyce jako składnik maseczek do twarzy, zasypek dla niemowląt czy również  kąpieli w przypadku skóry atopowej (AZS). Skrobia ziemniaczana jest łagodna dla skóry, nie powoduje podrażnień, łagodzi świąd w przypadku skóry atopowej i egzemy. Nie zapycha porów. Jest całkowicie naturalna i w dodatku śmiesznie tania – 0,5 kg to koszt ok. 3zł. Mąkę ziemniaczaną dostaniemy w każdym sklepie spożywczym.

Mąka ziemniaczana jako puder transparentny do twarzy
- nie wchodzi w reakcję z filtrami.
- nałożona w niewielkiej ilości na twarz nie rozjaśnia karnacji, dobrze wtapia się w skórę nie pozostawia „efektu mąki na twarzy”.
- zachowuje się na twarzy jak puder transparenty, jeśli chcemy ją nieco zabarwić możemy dodać nieco mielonego cynamonu, należy jednak uważać z jego ilością, by nie przesadzić z kolorem.
- nie zatyka porów, jest w 100% naturalna.
- wygładza skórę.
- jest drobno zmielona.
- stosowana do włosów (wtarta jej niewielka ilość) odświeża czuprynę i działa jak suchy szampon.
- omiatając przy użyciu pędzla nią rzęsy, następnie je tuszując, sprawiamy że będą grubsze.
   
źródło
Jak stosować skrobię ziemniaczaną jako puder?1.    Najwygodniej jest nieco skrobi przesypać do pudełka po pudrze sypkim z zatyczką z dziurkami.Niektórzy biorą niewielką ilość mąki  rozcierając w palcach i przytykają to twarzy – moim zdaniem ta metoda jest mniej precyzyjna, skrobia może być widoczna. Używając pędzla nałożymy ją równomiernie bez smug.


2.    Można stosować samą mąkę lub dodać nieco cynamonu dla nadania koloru ,jak wolicie.


3.    Puder najlepiej nakładać dużym pędzlem do pudru, tak jak robimy to z klasycznymi pudrami, czyli wysypujemy niewielką jego ilość na zakrętkę, maczamy pędzel, po czym go strzepujemy i nakładamy mąkę na twarz okrężnymi ruchami. Ja czasem używam też pędzla z Eco Tools (1290) tego do wykończenia makijażu i dociskam min strefę T.


4.    Trzeba uważać ilością skrobi, jaką nakładamy na twarz, bo łatwo przedobrzyć i  „efekt mąki” na twarzy gotowy. Wówczas należy omieść twarz czystym pędzlem lub delikatnie przetrzeć chusteczką.


5.    Jeśli chcemy nałożyć na twarz róż czy bronzer należy zrobić to po uprzednim nałożeniu skrobi, nie ma problemu z trwałością tych kosmetyków, trzymają się tak samo jako na klasycznym pudrze.


6.    Skrobię możemy nakładać zarówno na „gołą”, jedynie pokremowaną twarz, jak i na podkład – tutaj skrobia dobrze go utrwali.


źródło
 Polecam wypróbowanie mąki ziemniaczanej jako pudru zwłaszcza dla osób borykających się z nieestetycznym świeceniem twarzy, czyli posiadaczek cery tłustej i mieszanej.

Podobne

0 komentarze